Sayfa Hakkında (Toplu Sms)
» API ile sms göndermek için web sitemizden giriş yaptıktan sonra Kullanıcı İşlemleri / API Talep İşlemleri menüsünden API talebinde bulununuz.
» API Talebinde bulunma işleminde hesabınızda alt kullanıcı tanımlamanız gerekmektedir, Kullancı İşlemleri / Alt Kullanıcı Tanımla menüsü ile oluşturacağınız alt kullanıcıya API servisi yetkilerini verebilirsiniz.
» API ile ilgili teknik değişiklik ve gelişmelerden haberdar olmak için Kullanıcı İşlemleri / API Talep İşlemleri menüsündeki API yetkilisi bölümüne API entegrasyonunu sağlayan kişinin bilgilerini girmeniz gerekmektedir.
» API gönderimlerinize IP sınırlaması getirmek için Kullanıcı İşlemleri / API Talep İşlemleri menüsündeki IP Erişimini Sınırla butonuna tıklayarak ayarlarınızı girebilirsiniz.
» Destek ve sorularınız için teknikdestek@netgsm.com.tr mail adresine abone numaranızı belirterek mail gönderebilirsiniz.
» Mesaj başlığı kısmına kullanıcı hesabınızda tanımlı gönderici adlarından(mesaj başlığı) birini giriniz. Hesabınızda tanımlı olan gönderici adlarınızı API ile Gönderici Adı Sorgula menüsündeki sorgulama ile listeyebilirsiniz. Ayrıca web ara yüzde Kullanıcı İşlemleri / Gönderici Adı Talep menüsünden de kontrol edebilirsiniz.
» API gönderimlerinizde bir dakika içinde en fazla 50 paket (istek) gönderebilirsiniz. Paketlerde telefon sınırı yoktur.
» Yüklü miktardaki smslerinizi tek tek (her pakette bir numara) göndermeniz durumunda smsleriniz sistem tarafından spam olarak algılanıp, kullanıcı hesabınızın sms gönderimi bloke edilebilir. Smslerinizi bize çoklu paketler halinde göndermeniz bu sorunun önüne geçecektir.
» API sistemi ile yurtdışına da sms gönderebilirsiniz.Bunun için gönderilecek numara başına '00' eklenmelidir.
» Enter karakterli SMS gönderimlerinde, gönderilen metin içinde string olarak " \n " karakterleri kullanılmalıdır.
» Mükerrer olarak raporlanan SMSin anlamı; abonelerimiz, bir saat içerisinde aynı mesaj içeriğini aynı numaraya göndermek istediklerinde koruma amaçlı filtreye takılırlar. Bu durumu önlemek için çağrı merkezi müşteri temsilcileri ile görüşerek mükerrer filtresini sesli onayınız ile kaldırtabilirsiniz ya da farklı mesaj metin içerikli SMS gönderim testlerinde bulunabilirsiniz.
Uyarılar (Toplu Sms)
» Mesajlarınızın Türkçe karakter içermesini istiyorsanız öncelikle Türkçe Karakter Hesaplama menüsunden türkçe karakter hesaplamanızı kontrol ediniz.